EN

Насловна >производи >бронза & Месинг делови ЦПУ машинска прецизност

  • https://www.htcncmachining.com/img/bronze_.jpg
  • https://www.htcncmachining.com/upfile/2018/12/29/20181229144712_386.jpg
  • https://www.htcncmachining.com/upfile/2018/12/29/20181229144719_594.jpg

бронза & месинг делови

Минимална количина за нарачка:

1 ЕЕЗ

цена:

10 долари

пакување Детали:

Виткањето филм Пена,користи дрвени палети или дрвена кутија,извоз стандард или како клиент бара

Време на испорака:

Една недела

Услови на плаќање:

50% пред T / T, 50% биланс пред пратката,запад Унија,L / C

Набавка Способност:

10000 ЕЕЗ

Испраќам барање

  • спецификација
  • Конкурентна предност
  • Анкетната

Место на потекло:

Кина

Името на брендот:

Huatian

Број на модел:

Huatian-001

сертификација:

ISO9001:2015

спецификации

име на производот

големи нестандардни прецизност обработка,ЦПУ обработка,  OEM услуга,челични делови  

материјал 

нерѓосувачки челик,алуминиум,месинг, бронза,Јаглероден челик и др.

материјал заштита на животната средина.

големина 

Прилагодени според вашиот цртеж.

услуги

OEM, дизајн, кориснички

толеранција 

+/-0.1mm до /-0.002mm

Површински третман

Пасивација

*полирање

*Анодизирање

*песок детонација

*галванизација(боја, сина, бела, црна цинк, Ни, Cr, калај, бакар, сребро)

*Црна оксид слој

*Топлина отстранување

*Топло поцинкување

*'Рѓа превентивни нафта

MOQ

1 парче 

Сертификат

ISO9001:2015 

испорака време

Во рамките 15-20 работни дена по депозит или плаќање примени

Испорака Порт

Тијанџин 

апликација

Овие производи се користат во пакување машина,ласерски машина за сечење,медицински машина,авто-индустријата,инженеринг машина,текстил машина,итн.

пакување

* Машинска површина ќе бидат обложени со анти-'рѓа масло; 
* Суровина празно површина ќе биде обложена со сликарство; 
* внатрешното пакување е најлон пластични, Дрвени палети се користи во дното на производот; ( Напомена: дрвена кутија ќе биде fumigated). 
пакет дизајн на купувачи \ 's поздрави.

Висока прецизност,големи делови