EN

Насловна >Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања


 • П

  Дали сте трговско друштво или производител ?

  А

  Ние сме фабрички.

 • П

  Главен бизнис?

  А

  Целосно интегрирање со Р.&D, изработка и обработка, комплетна опрема и техничка услуга, компанијата е деликатна на тешка опрема

 • П

  Какви компоненти правите?

  А

  Сите нестандардни прилагодени компоненти на индустриска опрема во секоја индустрија.

 • П

  Зошто да изберете нас ?

  А

  ---Оригинална фабрика 

  Имаме скоро 20 долгогодишно искуство за непречни прецизни делови за машинска обработка,систем за контрола на квалитет за целиот процес на производство,неколку врвни 500 Меѓународни компании стабилен партнер.

  ---Тим за професионален дизајн
  ---Напредна опрема за обработка и инспекција

 • П

  Кои се вашите услови за плаќање ?

  А

  50% Т / Т однапред ,рамнотежа пред пратката или 50% Т / Т однапред и рамнотежа од L / C

 • П

  Дали давате примероци ? дали е бесплатно или дополнително ?

  А

  За големи делови,извини што не можеме да обезбедиме примерок.
  За мали делови,можеме да обезбедиме примерок бесплатно за тестирање.

 • П

  Кој документ треба да ни го испрати клиентот за пресметка на трошоците ?

  А

  Со цел да се обезбеди нашата најточна цена, клиентот треба да ги обезбеди цртежите од 2Д, 3Д цртежи, нарачка количина, површински третман, време на испорака, итн.

 • П

  Можете ли строго да ја следите толеранцијата при цртањето и да ја исполните високата прецизност?

  А

  Да, ние можеме, можеме да обезбедиме делови со голема прецизност и да ги направиме деловите како ваш цртеж. На друго место однапред ќе ве информираме.

 • П

  Дали е можно да се знае како се одвива мојот производ без посета на вашата компанија?

  А

  Ние ќе понудиме детален распоред на производи и ќе испраќаме седмични извештаи со дигитални слики и видеа што го прикажуваат машинска обработка напредок.

 • П

  Како да се гарантира квалитетот?

  А

   Самоинспекција во секој процес од операторот за производство. Инспекција на лице место и финален преглед извршен од КК. Ако тоа е наш квалитетен проблем, ние ќе понуда новите квалификувани производи за вие или дојдете да поправите за вас.

 • П

  Колку време е вашето време на испорака?

  А

  Општо, тоа е 2 - 6 недели во зависност од цртежот и количината. 

  Доколку не сте во можност да ја утврдите соодветноста на нашата техничка опрема за вашите задачи директно од горенаведените информации, тогаш ве молиме, не двоумете се да не контактирате. Постојано ја подобруваме и оптимизираме нашата технологија и би можеле да имаме алтернативен пристап којшто подобро одговара на вас, и искрено со нетрпение ја очекуваме можноста да разговараме за тоа како нашите производни решенија можат да ви помогнат во вашите потреби.

Насловна Претходно 1 Следна минатата - Total 11 1 евиденција ТВкупновната страница / Total 1 20 по страница