EN

Насловна >Вести

Вести


Huatian Успешно стекнат Quayquip копродукции, ООД

време: 2019-04-10 Преземања:

Тијанџин Huatian век Обработувам копродукции, Ltd беше пронајден во 2007, и се посвети себеси на обработка и производство на нестандардна прецизност делови од сите големини. Ние успешно стекнати Тијанџин Quayquip Тешки машини за индустрија Ко, Рибар во 2019 и проширен 8000 m2 на работилницата област. Тијанџин Quayquip тешката индустрија Машини копродукции, Ltd е кинеско-холандската заедничко вложување основана во 2014. Повеќе од 70 инженери се дизајнирање и производство на напредни производи за корисници низ целиот свет. Тијанџин Quayquip е посветен на high-end прецизност метал структура производство, и соработува со многу светски познати изведувач на пристаништа и кејот објекти, проекти на ветерот за производство на енергија, проекти на општинската администрација, кревање на тешки предмети / дигалки, реката багер проекти, и нафта и гас опрема.

1. Месер ЦПУ сечење со плазма машина може да произведе повеќе 1000 тони за подготовка на материјалот. Опсегот на подготовка плазма материјал е 2mm-35mm и под 200mm користење пламен сечење на опремата. Освен материјал подготовка, имаме 350t хидраулична преса кои можат да се на ниво челични плочи на 60mm максимална дебелина. А 1000t Yawei CNC машина и разновидност на high-end заварување свиткување го капацитетот заварување на повеќе од 600t. Работилницата исто така, има простор за монтажа.

2. Ние имаме лабораторија за тестирање сопствен материјал, обучени инженери меѓународни заварување, и материјални инспектор (сите тие имаат EN / ISO и ASTM сертификација). Имаме големо искуство за заварување и материјали, и можеме да се осигураме дека нашите производи имаат целосно следење.

Ние ќе направи големи напори со сите наши клиенти и ние ќе се обидеме потрудиме да се направи сè што е совршен.